II Półfinał Bitew Piwnych – wtorek 05.07.2016.

plakat_bitwa_czerwiec_tata_facebook

UWAGA – ZMIANA TERMINU IMPREZY – ZAPRASZAMY W DNIU 05.07 – wtorek!

W dniu 05.07 we wtorek o godz. 19:00 w Browarze Warmia odbędzie się drugi półfinał bitew piwnych z cyklu Warmińskie PiwoWARy.

Tym razem w ostatnim pojedynku przed wielkim finałem udział wezmą Daniel Kuciński, Krystian Kidrycki i Sławomir Frąc – zwycięzcy bitew eliminacyjnych z lutego, marca i kwietnia. Nasi piwowarzy domowi zmierzą się ze sobą w stylu Polskie Ale, czyli wariacji klasycznego angielskiego stylu uwarzonego z polskich słodów i z dodatkiem polskiego chmielu. Będzie to świetna okazja do zapoznania się z aromatem i smakiem polskiego chmielu, który ma bardzo wiele do zaoferowania.

Piwo w stylu Polskie Ale charakteryzuje się obecnością smaków chmielowych, które są wspierane przez delikatne smaki słodowe. Balans chmielowo-słodowy wyraźnie skłania się w kierunku goryczki i smaków chmielowych. Piwo bardzo pijalne, wspaniale pachnące i doskonale nadające się na gorące czerwcowe dni.

Jak zwykle spotykamy się o godz. 19:00 w Browarze Warmia (dawniej Zamkowy Młyn, ul. Nowowiejskiego 15). Celem naszej zabawy jest wyłonienie najlepszego piwa spośród 3 otrzymanych próbek i wybranie tego, które najlepiej odpowiada opisywanemu stylowi.

Oczywiście nie zabraknie nagród od naszych sponsorów: sklepu z akcesoriami do wyrobu alkoholi domowych AFB oraz sklepu z piwami rzemieślniczymi Ćwiartka i Smaki Regionów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej degustacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *