Czwarta bitwa eliminacyjna III sezonu Warmińskich PiwoWARów

Za nami czwarta w tym sezonie bitwa eliminacyjna Warmińskich PiwoWARów. Tym razem miało być (i było!) wyjątkowo owocowo, bo stylem, z jakim przyszło zmierzyć się naszym piwowarom było New England IPA. Jasne, zwykle w mniejszym lub większym stopniu nieprzejrzyste, „zamglone” piwo o wyjątkowo intensywnym owocowym aromacie i smaku, pochodzącym od użytych chmieli. Mniej karmelowe, bardziej gładkie i miękkie w odbiorze, również o mniejszej goryczce niż klasyczna AIPA. I niezwykle „pijalne”.

Do bitwy stanęło jak zwykle trzech piwowarów: Monika Derdziak, Jerzy Nowicki i Maciej Wiśniewski. Jak poradzili sobie oni z eliminacyjnym stylem? Piwo Macieja było niestety zbyt ciemne i karmelowe w odbiorze i ostatecznie zajęło trzecie miejsce. Natomiast piwa Jerzego i Moniki toczyły równorzędną walkę, ale ostatecznie wygrała owocowa bomba Moniki Derdziak, uzyskując 43 głosy. GRATULACJE!

Były emocje, było smaczne piwo, była licznie zgromadzona publiczność, był oczywiście krótki wykład o piwie. Nie mogło również zabraknąć konkursu dla widzów. Cieszymy się, że tak licznie jesteście z nami i zapraszamy na kolejną bitwę! A poniżej krótka relacja fotograficzna z ostatniej bitwy.

One thought on “Czwarta bitwa eliminacyjna III sezonu Warmińskich PiwoWARów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *