Premiera piwa Rosnake 2019 oraz ogłosznie wyników Warmińskiego Konkursu Piw Domowych

 

W najbliższą sobotę zapraszamy na premierę piwa Rosanke A.D. 2019, czyli zwycięskiego piwa z Warmińskiego Konkursu Piw Domowych.

Tym bardziej jest nam miło, że po raz kolejny w tej kategorii zwyciężył piwowar domowy z Olsztyna – Ireneusz Misiak, który na bazie swojej receptury uwarzył Rosanke z browarem Jastrzębie.

Rosanke to historyczne piwo z Warmii. Warzone było latem poza terminami regulowanymi przepisami prawa. Robiono je jedynie na własne potrzeby. Miało gasić pragnienie i zapewniać siły ciężko pracującym w polu żniwiarzom. Rosanke musiało łączyć elementy orzeźwienia oraz krzepiącej treściwości. Co ciekawe nie zawierało chmielu, a chmiel zastępowały przeróżne zioła, które można było zebrać na warmińskich polach.

Jak smakuje tegoroczne Rosanke dowiecie się już w najbliższą sobotę o godz. 18:00 w pubie Vinyl, gdzie będzie także okazja porozmawiać z twórcą tego piwa Irkiem Misiakiem.

To jednak nie wszystkie atrakcje tego wieczoru. Już o godz. 17:00 ogłosimy wyniki tegorocznego Warmińskiego Konkursu Piw Domowych, a po ogłoszeniu otworzymy “strefę piwowara domowego” podczas, której będziecie mogli spróbować różnych piw domowych w oczekiwaniu na Rosanke 2019!

Przybywajcie zatem do Vinyla i bawcie się z nami – zaczynamy już o godz. 17:00!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *