Browar Kormoran – sponsor Warmińskiego Konkursu Piw domowych

 

browar_kormoran_logo_uklad1

Browar Kormoran i Warmiński Konkurs Piw Domowych

Olsztyński Browar Kormoran po raz kolejny wspiera Warmiński Konkurs Piw Domowych organizowany przez Warmińsko-Mazurski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Warmiński Konkurs Piw Domowych to wydarzenie wyjątkowe, bowiem łączy w sobie trzy bardzo ważne elementy.

Po pierwsze jest to konkurs organizowany na Warmii – miejscu wyjątkowym, skąd Browar Kormoran czerpie inspirację, surowce i gdzie funkcjonuje.

Po drugie jest to inicjatywa organizowana przez środowisko piwowarów domowych, których pasja i kreatywność jest ważna dla polskiego piwowarstwa. Z tego względu Browar Kormoran od samego początku wspiera PSPD nie tylko w regionie, ale także w całym kraju.

Po trzecie Warmiński Konkurs Piw Domowych popularyzuje „Rosanke” styl historycznie związany z naszym regionem. A Browar Kormoran podejmuje wiele działań, by stać się ambasadorem regionalnego piwowarstwa – zwłaszcza tego, którego inspiracje pochodzą z lokalnej historii. Po zaoferowaniu „Gruitu Kopernikowskiego” – piwa w którym chmiel zastąpiono mieszanką ziół bazujących na lawendzie i wykorzystaniu pomysłu z XVII-wiecznego Olecka na wykorzystanie w piwie znacznego dodatku owsa nadszedł czas, by popularyzować lekkie, ale treściwe piwo rozdawane chłopom w czasie żniw.

By pokazać piwnemu światu czym jest „Rosanke” najciekawszą interpretację tego historycznego stylu warzymy w naszym browarze i kierujemy do klientów. Stało się już tradycją, że piwo to trafia na rynek wraz z majowym weekendem. By jak najbardziej uhonorować nie tylko piwo, ale i piwowara który je stworzył nagrodą w konkursie jest uwarzenie własnego piwa w Browarze Kormoran oraz złożenie podpisu widniejącego na każdej etykiecie. Na dowód uznania browar zobowiązuje się do pełnego odtworzenia receptury piwa oraz procesu jego powstawania…

Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w warmińskim piwnym święcie. To wyjątkowy czas dla warmińskiej piwnej braci!

A jeżeli chcecie się Państwo dowiedzieć co u nas słychać i co przygotowujemy dla najlepszych piwoszy na świecie serdecznie zapraszamy na nasze kanały informacyjne:

www.browarkormoran.pl

https://www.facebook.com/BrowarKormoran

https://www.instagram.com/browar_kormoran

 

 

One thought on “Browar Kormoran – sponsor Warmińskiego Konkursu Piw domowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *