Finał Piwowarów

Stało się! Po 9 miesiącach bitew eliminacyjnych przyszedł czas na wielki finał.
30 maja w olsztyńskim Browarze Warmia naprzeciwko siebie stanęli najlepsi z najlepszych tego sezonu.

Styl bitwy finałowej

Tematem przewodnim finału trzeciego sezonu Warmińskich Bitew Piwnych było piwo American Wheat, niezwykle pijalne, rześkie i orzeźwiające, o bogatym aromacie amerykańskich odmian chmieli.

Finaliści 

W tegorocznym finale swym piwem częstowali nas Bartosz Grabowski i Michał Szydłowski. Panowie w bitwach eliminacyjnych pokonali 10 innych uczestników.

Serwowane piwa trzymały bardzo wysoki poziom, mimo wzmożonych wysiłków braci piwowarskiej nie doszukaliśmy się w nich wad. Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.

Zwycięzcą trzeciego sezonu bitew został Michał Szydłowski!

Głowna nagroda naszego konkursu to możliwość warzenia piwa według własnej receptury w Browarze Warmia. Już nie możemy doczekać się kooperacji Michała i piwowarów browaru.

Bartosz oczywiście nie odszedł z pustymi rękoma. Za zajęcie drugiego miejsca otrzymał sprzęt piwowarski, który niewątpliwie przyda mu się w jego dalszym zgłębianiu swojego piwnego hobby.

Podsumowując nasz tegoroczny sezon bardzo dziękujemy wszystkim Warmińskim Piwowarom biorącym udział w zmaganiach o tytuł. Wasze piwa były wspaniałe!

Dziękujemy bardzo!!!

Dziękujemy również naszym gościom, za ciężką pracę przy wyborze najlepszego piwa sezonu.

Wielkie brawa dla naszych sponsorów! Dzięki Waszej pomocy udało się nam przygotować bardzo ciekawy cykl spotkań, który na dobre odcisnął się na kulturowej mapie Olsztyna.

Wielki podziękowania ślemy również do naszych piwnych braci, którzy niestrudzenie pomagali przy organizacji naszych spotkań. Bez waszego zaangażowania nie byłoby bitew.

Sponsorzy naszych spotkań

Browar Warmia Czerwony Grzybek - sklep z akcesoriami ćwiartka - sklep z piwem 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *