Relacja z pierwszego półfinału Warmińskich PiwoWAR-ów!

Cóż to była za bitwa! Pierwszy półfinał bitew piwnych Warmińskie PiwoWARy jest już za nami, ale warto wspomnieć emocje mu towarzyszące. Nigdy nie mieliśmy aż tak zaciętego pojedynku!

26 maja kolejny raz mieliśmy przyjemność zawitać w gościnne progi Browaru Warmia. Tym razem w świątecznej atmosferze – 26 maja to przecież Dzień Matki. Dlatego bitwa odbywała się pod hasłem „Zabierz Mamę Na Piwo!”. I było nam niezmiernie miło widzieć wiele Mam na sali. Dziękujemy!

Styl piwny pierwszego półfinału doskonale wpisał się w coraz wyższe temperatury panujące na zewnątrz. Witbier jest doskonałym piwem na lato – to piwo o przyjemnym, lekkim, zbożowym aromacie z wyraźnie zaznaczonymi aromatami ziół, zwłaszcza kolendry oraz skórki pomarańczy. Orzeźwiające, cytrusowe i bardzo pijalne piwo.

W półfinałowym pojedynku wzięli udział Łukasz Derdziak, Daniel Duda i Wojtek Chodakowski. Każdy z nich przedstawił swój wariant stylu. I jak nigdy wcześniej musieliśmy kilkukrotnie liczyć głosy, bo różnice były minimalne. I chyba nigdy wcześniej nie widzieliśmy tylu dodatkowych uwag napisanych na kartach do głosowania. Jak widać również Wy mieliście czasem problem ze wskazaniem zwycięskiego piwa. I bardzo dobrze – świadczy to o tym, że wszyscy piwowarzy stanęli na wysokości zadania! Ale koniec końców zwycięzca półfinału mógł być tylko jeden – został nim Wojtek Chodakowski! Wojtek otrzymał od publiczności 27 głosów. Łukasz z Danielem musieli się odrobinę przytulić, żeby zmieścić się we dwójkę na drugim stopniu podium – obydwaj otrzymali 24 głosy. Trzy głosy różnicy między pierwszym a drugim miejscem. Cóż za emocje!

Uff, lato się zbliża, temperatury coraz wyższe, emocje również. W czerwcu czeka nas druga bitwa półfinałowa. Mamy nadzieję, że będzie równie zacięta. Gorąco zapraszamy!

Na zakończenie jak zwykle zapraszamy do śledzenia naszej strony www i profilu na facebook’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *