Daniel Kuciński – prezentacja piwowara

daniel_kucinski

W najbliższy czwartek 31.03 o godz. 19:00 w ramach warmińskich bitew piwnych będziecie mieli okazję spróbować piwa piwowara domowego z Barczewa Daniela Kucińskiego.

Daniel piwem rzemieślniczym zaczął interesować się w połowie 2014 gdy spróbował pierwsze piwo uwarzone z dodatkiem chmielu amerykańskiego, którym był Atak Chmielu z browaru Pinta. Przyszły piwowar domowy był w szoku, że piwo może tak smakować, bo jak sam zauważył wszystkie „eurolagery” smakują jednakowo. W ten sposób Daniel zaczął czytać, oglądać i oczywiście pić więcej nowych piw, poszukując ciekawych smaków. Warzenie piwa w domu zaczął od oglądania filmów z serii „Warzę z Kopyrem”. Potem trafił na forum browar.biz gdzie dokształcił się co nieco oraz do dnia dzisiejszego prowadzi swoje zapiski i spisuje wszystkie warki dla potomności w wątku – „Minibrowar Pod Kluczem”.

Pierwsze swoje piwo uwarzył na koniec 2014 roku (miedzy świętami a sylwestrem), gdy na święta sam sobie sprezentował początkowy zestaw piwowara. Pierwsze piwo (robione z ekstraktu – potocznie „puszka”) może nie była ideałem, ale pokazała, że można. 3 warka, to pierwsze pełne zacieranie i już do „puszek” nie powrócił.

Daniel jest także członkiem PSPD od lipca 2015. Aktualnie na koncie ma 29 warek, co jest bardzo dobrym wynikiem, jak na 16 miesięcy warzenia. Ulubione style? Na początku  APA/IPA – ten cytrusowo-żywiczny smak i aromat lubi dalej, ale może już tak za nim nie szaleje. Aktualnie odkrywa stouty i piwa pszeniczne.

Prywatnie pracuje jako funkcjonariusz państwowy i nie ma za bardzo o czym tu opowiadać. Praca jak każda inna. Urodzony i wychowany na miejscu. Tak zwany tubylec zamieszkały w Barczewie.  Wolny czas to relaks, rodzina, znajomi, basen, ryby, grzyby. Tyle o naszym piwowarze domowym w końcu tu o piwo chodzi – piwa Daniela będziecie mogli spróbować już w czwartek o godz. 19:00 w Browarze Warmia.

3 thoughts on “Daniel Kuciński – prezentacja piwowara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *