Warmińskie PiwoWARy – s02e04 – Piotr Starowicz – prezentacja piwowara

Piotr Starowicz (Browar Domowy MEZOZOIK) jako trzeci piwowar domowy wystąpi w środowej bitwie piwnej w stylu Irish Red Ale. 

Rodowity Olsztyniak, piwowarstwem zaczął interesować się na II roku studiów na kierunku biotechnologia. Wtedy też po raz pierwszy uwarzył piwo w ramach ćwiczeń z przedmiotu technologia fermentacji pod okiem dr. Jana Tomasika, a praktyki studenckie odbywał w Browarze Kormoran. Od czerwca 2013 roku warzy piwo w domu na własnym sprzęcie, a na swoim koncie ma obecnie 44 warki w 35 różnych stylach. Lubi piwa kwaśne typu lambic, piwa nietypowe, nowofalowe z rzadko spotykanymi dodatkami oraz mocno chmielone style zwłaszcza z chmielami z półkuli południowej. Na swoim koncie ma również niespotykane style takie jak Southern Saison z werbeną cytrynową i aframonem czy Majerankowy Hybrydowy Witbier.

Na co dzień jest doktorantem na wydziale Nauki o Żywności, a doktorat robi właśnie z tematu piwnego, zajmując się potencjalnie prozdrowotnymi właściwościami białek z jęczmienia browarnego. W artykułach naukowych i na konferencjach przekonuje ludzi, że piwo (dobrej jakości) może być zdrowe. Prywatnie jest też tancerzem i instruktorem tańca towarzyskiego w klubie „Muza Dance”. Oprócz piwowarstwem interesuje się również paleobiologią, a obie pasje łączy nazywając swoje piwa nazwami rodzajowymi dinozaurów (takimi jak APAtosaurus – APA czy Antarctosaurus – Southern Saison). Piotr jest też zapalonym graczem w gry z cyklu Heroes of Might and Magic oraz miłośnikiem literatury i filmów fantasy.

Interpretację piwa w stylu Irish Red Ale w wykonaniu Piotra będziecie mogli ocenić sami w dniu 01.03 o godz. 19:00 w Browarze Warmia podczas kolejnej edycji naszej zabawy Warmińskie PiwoWARy.

Zostań jurorem i oceń piwa na bitwie! 

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.