Piotr Starowicz – prezentacja piwowara

piotr_starowicz

Piotr Starowicz – rodowity olsztyniak – jest jednym z piwowarów biorących udział w czwartkowej bitwie piwnej  z cyklu Warmińskie PiwoWARy. Piwowarstwem zaczął interesować się na II roku studiów na kierunku biotechnologia. Wtedy po raz pierwszy uwarzył piwo w ramach ćwiczeń z przedmiotu technologia fermentacji pod okiem dr. Jana Tomasika. W minibrowarze uczelnianym uwarzył piwo jeszcze trzykrotnie, a praktyki studenckie odbywał w Browarze Kormoran. Od czerwca 2013 roku warzy piwo w domu, a na swoim koncie ma obecnie 29 warek w 22 różnych stylach. Lubi piwa kwaśne typu lambic, piwa nowofalowe z rzadko spotykanymi dodatkami oraz mocno chmielone style rodem z półkuli południowej.

Na co dzień jest doktorantem na wydziale Nauki o Żywności, a doktorat robi właśnie z tematu piwnego, zajmując się potencjalnie prozdrowotnymi właściwościami białek z jęczmienia browarnego. W artykułach naukowych i na konferencjach przekonuje ludzi, że piwo (dobrej jakości) może być zdrowe. Prywatnie jest też tancerzem i instruktorem tańca towarzyskiego w klubie „Muza Dance”. Oprócz piwowarstwa interesuje się paleobiologią, a obie pasje łączy nazywając swoje piwa nazwami rodzajowymi dinozaurów np. APAtosaurus. Piotr jest też zapalonym graczem w gry z cyklu Heroes of Might and Magic oraz miłośnikiem literatury i filmów fantasy.

Piwa Piotra spróbujecie już w najbliższy czwartek podczas kolejnej bitwy piwowarskie w Browarze Warmia (dawniej Zamkowy Młyn) o godz. 19:00. Zapraszamy do bezpłatnej degustacji!

One thought on “Piotr Starowicz – prezentacja piwowara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *