Warmińskie PiwoWARy – bitwa nr 5 – American Pale Ale

plakat_bitwa_marzec_pisanka_FB

American Pale Ale – czyli amerykańskie chmiele na Warmii!

W czwartek 31.03.2016 roku, czyli ostatni czwartek miesiąca zapraszamy serdecznie na kolejną bitwę piwną z cyklu Warmińskie PiwoWARy na godz. 19:00 do Browaru Zamkowy Młyn… pomyłka Browaru Warmia, bo nazwa ostatnio uległa zmianie!

Tym razem przygotowaliśmy dla Was piwa mocno pachnące chmielem amerykańskim. Nasi piwowarzy domowi będą rywalizować w stylu American Pale Ale, czyli bardzo pijalnym, lekkim i niesamowicie aromatycznym stylu piwnym. Chmiele amerykańskie wnoszą do piwa aromaty cytrusowych owoców, mango, liczi, cytryny, pojawiają się także nuty ziołowe, sosnowe, żywiczne, a wszystko to jest zbalansowane odpowiednią porcją słodowości o goryczki. Styl Amerian Pale Ale jest jednym z najmodniejszych ostatnio styli piwnych i potrafi przekonać do siebie nawet tych, którzy za piwem nie przepadają. W skrócę APA jest wyznacznikiem nowofalowej rewolucji piwnej, która przetacza się obecnie przez Polskę.

Dla publiczności mamy także nagrodę w postaci bonu zakupowego w sklepie AFB – wszystko dla alkoholi domowych w Olsztynie. Być może ktoś z Was odkryje w sobie pasję warzenia piwa!

Aby poznać ten pyszny i pachnący styl piwa, dowiedzieć się więcej na temat jego pochodzenia i historii, zapraszamy serdecznie na naszą kolejną bitwę w czwartek 31.03 na godz. 19:00 do Browaru Warmia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *