Warmińskie PiwoWARy – Sezon II – czwarta potyczka!

Luty jak zwykle jest stanowczo za krótki. Wpadliśmy więc na pomysł by go Wam wydłużyć aż o jeden dzień 🙂 W związku z powyższym zapraszamy wszystkich chętnych na naszą lutową bitwę 1 marca! Oczywiście miejscem naszych bitew niezmiennie będzie Browar Warmia.

Styl bitwy

Przyjęło się, że luty to miesiąc słodki i czerwony w związku z tym postanowiliśmy zapoznać naszych gości z piwem Irish Red Ale. Jak nazwa wskazuje nasi piwowarzy serwować będą czerwone wariacje na temat typowego irlandzkiego i angielskiego piwa.
Irish Red Ale jest stylem bardzo zbliżonym do angielskiego Bittera (mieliście okazję spróbować go na bitwie w poprzednim sezonie).
Jest to piwo w kolorze czerwonym, mogące wpadać w bursztynowe odcienie.

Piana drobna, biała lub beżowa samo nagazowanie piwa winno być umiarkowane.

W zapachu nie powinny być wyczuwalne chmiele, a ustępować powinny aromatowi słodowemu z lekkimi nutami palonego ziarna.

Kosztując Irish Red Ale w smaku powinniśmy wyczuć głównie słody, delikatny karmel z nutką prażonego ziarna.
Serwowane piwa powinny być sesyjne, nie zawierać dużo alkoholu.

Gwiazdy wieczoru

W bitwie staną osoby, których nie trzeba szerzej przedstawiać. Z piwem są za pan brat od dawna. Oczywiście każdy z nich ma wiele innych pasji o czym z pewnością przekonacie się niebawem podczas ich indywidualnych prezentacji. Tym razem w szranki staną:

  • Tomasz Janiak – Gawiedzi znany jako Browarnik Tomek
  • Piotr Starowicz
  • Bartosz Grabowski

Pozostałe atrakcje

Nasze bitwy są podróżami po świecie piwa, tak będzie i tym razem. Jak już wspomnieliśmy wcześniej Irish Red Ale to piwa sesyjne, mamy nadzieję że sesji będzie wiele 😀
Jednak by urozmaicić czas degustacji przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Nasze spotkania nie mogą obejść się bez konkursów. Słuchajcie zatem uważnie naszych prowadzących i wychwytujcie najbardziej pikantne wątki, z pewnością będziecie o nie pytani podczas rundy konkursowej.
Oczywiście propagacja kultury piwnej to również edukacja, tak więc nie zabraknie naszych mini kursów sensorycznych. Tym razem dowiecie się nieco więcej o cesze piwa jaką jest merkaptan – mowa oczywiście o siarce z piekła rodem.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania ślemy do instytucji i firm, które wspierają nasze piwne potyczki. To dzięki nim jesteśmy w stanie realizować je w obecnej skali.

Browar Warmia AFB - sklep z akcesoriami ćwiartka - sklep z piwem  

ELWOJ - szkoła jazdyFlavorActive - próbki sensoryczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *