Warmińskie PiwoWARy – s02e04 – prezentacja piwowara – Bartosz Grabowski

Pierwszym piwowarem domowym biorącym udział w środowej bitwie piwnej, którego sylwetkę chcemy Wam zaprezentować jest Bartosz Grabowski:

Olsztyński słoik, geodeta – geoinformatyk, domorosły grafik, pasjonat dobrego piwa. Piwowarstwem zainteresował się poprzez swoje drugie hobby – birofilistykę, a konkretyzując, kolekcjonerstwo kapsli. Na ten moment może się pochwalić zbiorem ponad 10 000 różnych kapsli pochodzących ze 160 krajów. Piwo warzy od 2012 roku.  Przez tyle lat wypuścił już kilkadziesiąt warek mimo, że nie może warzyć piwa tak często jakby chciał. Przy garze lubi eksperymentować, próbować nowych rzeczy, i chociaż najbardziej lubi ciemne i mocne piwa, to i jasnym, i bursztynowym, lekko i mocno chmielowym, z ekstremalnymi dodatkami i bez, w zasadzie każdym smacznym piwem nie pogardzi. Jest zdania iż ładne opakowanie zwiększa przyjemność z degustacji, stąd też wszystkie swoje piwa stara się okraszać dedykowaną etykietą i kapslem. Ot, taki piwny pozytywny hipster 🙂 

Interpretację piwa w stylu Irish Red Ale w wykonaniu Bartosza będziecie mogli ocenić sami w dniu 01.03 o godz. 19:00 w Browarze Warmia podczas kolejnej edycji naszej zabawy Warmińskie PiwoWARy.

Zostań jurorem! Serdecznie zapraszamy! 

2 thoughts on “Warmińskie PiwoWARy – s02e04 – prezentacja piwowara – Bartosz Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *