Warmińskie PiwoWARy – Sezon II – druga potyczka!

 piwowary-angielski-porter-wedzony-baner

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona naszych PiwoWARów. Dla tego już dziś chcemy Was na nie zaprosić. Jak zwykle widzimy się w browarze Warmia. Nasze spotkanie odbędzie się 28 grudnia o godz. 19:00.
Będzie działo się naprawdę wiele, główną atrakcją bitwy będzie potyczka na piwa w stylu porter angielski urozmaicony o nuty wędzone i świąteczny charakter.

Czego powinniśmy spodziewać się po wędzonym porterze angielskim?

Na to pytanie odpowiedź znają jedynie piwowarzy przygotowujący bitewne piwo. W serwowanym piwie powinniście doszukiwać się aromatów słodowych z łagodnymi nutami palonymi, które mogą dążyć w stronę nut czekoladowych, karmelowych i chlebowych, a to wszystko oczywiście z lekkim dodatkiem wędzonki, gdyż jak mawia nasz stowarzyszeniowy kolega Tomasz Kopyra:

W Polsce się dymi!!! 🙂

W piwie może pojawić się niewielka owocowość. Nuty chmielowe nie są wymagane, ale mogą wystąpić na niskim poziomie. Jak każdy porter będzie to piwo ciemne. W smaku piwa należy doszukiwać się charakteru czekoladowego, karmelowego czy orzechowego. Czekoladowych nut porteru nie powinna przykryć goryczka pochodząca z chmieli. Oczywiście wszystko urozmaicone inwencją twórczą naszych piwowarów, czyli dodaniem od siebie świątecznego charakteru.

Kogo zobaczymy przy głównym stole PiwoWARów?

W tej odsłonie trudno wskazać faworyta. Rywalizować ze sobą będą sami piwni wyjadacze, którzy w swym dorobku mają wiele warek ulubionego przez nas wszystkich napoju. W szranki staną:

  •  Paweł Morawski – świecąca głowa naszego oddziału, swe piwne dokonania dokumentująca na hobbystycznie prowadzonym blogu o dumnej nazwie czarny.beer
  •  Mariusz Sekulski „Chłop Bosy” – zwycięzca tegorocznego Warmińsko Mazurskiego Konkursu Piwowarów Domowych w kategorii Rosanke, czyli kolejny zawodnik wagi ciężkiej
  • Przemysław Dudulewicz – doświadczony piwowar domowy, który stawał już w szranki w poprzednim sezonie naszych bitew

Kurs sensoryczny, nagrody, konkursy

Oczywiście podczas naszego spotkania, w ramach cyklu „Piwna edukacja” – będziecie mieli okazję poznać kolejną wadę piwną. Tym razem zaprezentujemy Wam cechę piwa o nazwie -> „naświetlony” (lightstruck), która pewnie Was zaskoczy 🙂 Wszystko to dla Was za darmo dzięki współpracy z firmą Flavor Active oraz Browarem Warmia.

Oczywiście przypominamy, że wciąż trwa konkurs szczegóły znajdziecie w naszym wpisie podsumowującym poprzednie starcie. Walczcie, nagrody czekają!

Oczywiście kolejna bitwa to również kolejne historie o piwnym świecie do którego zabiorą was nasi wspaniali prowadzący. Słuchajcie ich z uwagą, gdyż właśnie z informacji przez nich przekazanych zostaniecie szczegółowo przepytani. Jak zwykle zwycięzca jak i pokonani naszych wspólnych zabaw ze sceny zejdą z bardzo konkretnymi a często nawet smacznymi nagrodami.

Dziękujemy

Ślemy wielkie podziękowania dla sponsorów, dzięki którym nasze spotkania mogą odbywać się w obecnej formie.

browar-warmia flavoractive  cwiartka-logo

elwoj-logoAlcoFermBrew BANER AFB OLSZTYN

2 thoughts on “Warmińskie PiwoWARy – Sezon II – druga potyczka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *