Warmińskie PiwoWARy – Sezon II – pierwsza potyczka!

piwowary_listopad-2016-druk

Już dziś zapraszamy na pierwsze spotkanie kolejnego sezonu z cyklu Warmińskie PiwoWARy – bitwy piwne, które odbędzie się 30 listopada w gościnnych progach Browaru Warmia. II sezon potyczek pomiędzy piwowarami domowymi rozpoczniemy od najpopularniejszego ostatnimi czasy stylu jakim jest piwo pszeniczne, a dokładniej mówiąc jego ciemną odmianą.

Dunkelweizen, bo tak w nomenklaturze piwowarskiej nazywa się ów styl to piwo pochodzące z Bawarii. Charakteryzuje się ciemną barwą. W aromacie mogą być wyczuwalne nuty orzechowe, karmelowe po korzenne, jak również bardzo charakterystyczne dla piw pszenicznych zapachy bananów i goździków. Ciemna pszenica to piwo obficie nagazowane i walorach orzeźwiających. W pierwszej odsłonie do boju o przychylność widowni stanie 3 piwowarów domowych. Będą to zarówno piwni debiutanci jak i bardzo doświadczeni piwowarzy w olsztyńskim środowisku. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na naszą bitwę i życzyć niezapomnianych doznań smakowych.

To nie wszystkie atrakcje przewidziane na ten wieczór. Naszą misją jest szerzenie wiedzy na temat piwa i podnoszenie jej ogólnego poziomu. Podczas każdego spotkania chcemy przeprowadzić dla Was małe szkolenie sensoryczne prowadzone przez doświadczonych sędziów piwnych. Opowiemy o podstawowych wadach piwa, ale także pozwolimy Wam je powąchać i posmakować, abyście umieli poznać jakość piwa. We współpracy z naszym partnerem, firmą FlavorActive, która zajmuje się szkoleniami sensorycznymi między innymi sędziów piwnych, poprowadzimy takie szkolenia za darmo. Warto przyjść i dowiedzieć się czegoś więcej, aby zostać świadomym konsumentem wymagającego rynku.

Oczywiście nie zabraknie konkursów dla publiczności, w których nagrody ufundują sklep z piwem rzemieślniczym „Ćwiartka” oraz sklep z akcesoriami do wyrobu alkoholi domowych „AFB”. Dodatkową atrakcją będzie także zestaw szklanek do piwa od firmy Rest Lords – producenta foteli masujących.

Warmińskie PiwoWARy to cykl imprez przybliżających ideę piwowarstwa domowego i rzemieślniczego, promującą odpowiedzialne spożycie alkoholu oraz szerzącą kulturę piwa. Podczas imprezy 3 piwowarów domowych prezentuje swoje piwo uwarzone we wskazanym stylu. Publiczność ma okazję zdegustować próbkę każdego z 3 piw i możliwość oddania głosu na najlepsze. Głosami publiczności wybierane jest najlepsze piwo wieczoru i tym samym jego autor awansuje do kolejnej runy zmagań. Na zwycięzcę finałowej bitwy czeka tytuł najlepszego piwowara Warmii i Mazur oraz możliwość uwarzenia piwa według swojej receptury w Browarze Warmia.

Impreza jest organizowana przez Warmińsko-Mazurski oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz Browar Warmia. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny.

One thought on “Warmińskie PiwoWARy – Sezon II – pierwsza potyczka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *