Krystian Kidrycki – prezentacja piwowara

krystian_kidrycki

Pierwszym piwowarem biorącym udział w bitwach piwnych edycji lutowej na piwa żytnie, którego sylwetkę prezentujemy w dniu dzisiejszym jest Krystian Kidrycki.

Piwem z wyższej półki zainteresował się mniej więcej półtora roku temu i po około pół roku stwierdził, że samo próbowanie to za mało i czas wejść na wyższy stopień wtajemniczenia. Dziwnie się złożyło, bo akurat na gwiazdkę roku 2014 św. Mikołaj przyniósł mu zestaw do warzenia piwa, więc grzechem było nie spróbować. Pierwsze piwo uwarzył wspólnie z największym przyjacielem polskich piwowarów – Tomkiem Kopyrą, tyle tylko, że tamten siedział po drugiej stronie laptopa i doradzał przez YouTube.

Krystian wsiąknął w to na tyle, że na bitwie będziecie mogli spróbować jego 14 już warki. Warzy głównie piwa z serii single hop, by jak najlepiej poznać właściwości różnych, głównie nowofalowych chmieli.  Największym sukcesem piwowarskim jak do tej pory było uwarzenie piwa na własne wesele, którym nawet nikt się nie zatruł (a wypitych zostało 120 butelek).

Ulubionymi stylami Krystiana są dobrze nachmielone IPY, RISy, kwachy, a od niedawna pokochał torfowe stouty. Dobrym porterem również nie pogardzi.

Z żytem w swojej piwnej przygodzie (poza piciem) nie miał do tej poru większej styczności, dlatego sam jest ciekaw efektu tego eksperymentu. Plotki o koszmarnej filtracji tego piwa nie są plotkami i Krystian solidnie się namęczył, aby przygotować to piwo.

Zapraszamy do degustacji już w czwartek o godz. 19:00 do browaru Zamkowy Młyn – lutowa edycja Warmińskie PiwoWARy.

One thought on “Krystian Kidrycki – prezentacja piwowara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.