Viking Malt – sponsor Warmińskiego Konkursu Piw Domowych

SPONSOR KATEGORII (1)

Viking Malt – nie mogło nas tu zabraknąć!

Warmiński Konkurs Piw Domowych to jedno z ważniejszych wydarzeń związanych z coraz szybciej rozwijającym się w Polsce nurtem piwowarstwa domowego i rzemieślniczego, a Viking Malt jest producentem słodów, który tę grupę obecnych i potencjalnych odbiorców traktuje ze specjalną uwagą i sympatią. Dlatego nie mogło nas zabraknąć przy okazji kolejnej, czwartej już edycji konkursu.

Ta uwaga i sympatia ma swoje głębokie uzasadnienie w realizowanej przez lata w naszej firmie koncepcji biznesowej, ale także w przekonaniu o wartościach, jakie gromadzi w sobie piwowarstwo domowe. Jedną z najważniejszych jest podtrzymywanie i wspieranie lokalnych tradycji kulinarnych, czego znakomitym przykładem jest Warmiński Konkurs Piw Domowych.

Z prawdziwą radością korzystamy też z okazji, aby się… przedstawić. Jako Viking Malt działamy w polskiej branży słodowniczej od niedawna, bo zaledwie od maja tego roku. Wcześniej nasze dwie słodownie, w Sierpcu i w Strzegomiu prowadziły działalność w ramach grupy DMGP. W wyniku zmian własnościowych dołączyliśmy do grupy Viking Malt, którą tworzy obecnie 6 słodowni: po jednej w Finlandii (Lahti), Szwecji (Halmstad), na Litwie (Panevežys) i w Danii (Orslev) oraz dwa zakłady w Polsce.

W ten sposób Viking Malt stał się jednym z najbardziej liczących się podmiotów na światowym rynku słodów, a w kategorii słodów kolorowych i specjalnych zajmuje pozycję lidera, w czym znaczący udział ma słodownia w Strzegomiu.

Jesteśmy przekonani, że spotkania takie jak to są znakomitą okazją do wzajemnego poznania się, co jest szczególnie dla nas szczególnie ważne, bo dzięki temu możemy dowiedzieć się, w jaki sposób odpowiadać na potrzeby rynku, który w znacznej mierze tworzą właśnie piwowarzy domowi. Oczywiście nie zamierzamy na tym poprzestawać, liczymy na rozwijanie się naszych kontaktów przy różnych okazjach i na różnych płaszczyznach.

W ramach Święta Warmińskiego Piwowara w Dywitach, podczas którego poznamy zwycięzców Warmińskiego Konkursu Piw Domowych, będziemy mieli przyjemność zaprezentować także nasze nowości czyli 6 rodzajów słodów wędzonych, które po trzech miesiącach testów i badań wprowadzamy do oferty Viking Malt. Ten krok jest kolejnym dowodem naszych ciągłych starań o zadowolenie Klientów. Nasze nowe słody wędzone umożliwią piwowarom tworzenie nowych kompozycji, a przez to wzbogacanie ich oferty, natomiast domowym browarnikom pozwolą urozmaicać receptury.

Życzymy udanej imprezy, ciekawych spotkań, miłych wspomnień i zapraszamy do rozmowy.

Do zobaczenia!

#vikingmalt

www.vikingmalt.pl

www.vikingmalt.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *