Warmińskie PiwoWARy – Sezon II – Wielki finał!

Lato dobiega końca, temperatury spadają więc sezon piwowarski w browarach domowych budzi się z letniego snu. Podobnie jest z naszymi spotkaniami II sezonu Warmińskich PiwoWARów. Pamiętajcie jednak że nasze jesienne bitwy są jak kolorowe liście na drzewach. Czarują niesamowitymi doznaniami i szybko przechodzą do sfery wspomnień. Wielkie finałowe wspomnienia rozdawać będziemy 28 września od godziny 19.00 w Browarze Warmia!

Prezentowany styl

Tym razem zaprezentujemy wam piwo w stylu Sweet Stout z dodatkami specjalnie wyselekcjonowanymi przez naszych piwowarów.

Czego możecie spodziewać się w finałowym piwie? Otóż prezentowa na spotkaniu wersja stylu jest zdecydowanie najsłodszą piwa którego głównymi składnikami są palone słody wzbogacone słodyczą cukru mlecznego czyli laktozy. Dodatkowym smaczkiem będą składniki X, które dodali do piwa nasi oddziałowi koledzy. Piwowary umówili się na górną granicę piwa 18 BLG, co oznacza, że może być mocno, aromatycznie i słodko. Z pewnością będzie ciekawie.

Zwycięskie piwo zostanie uwarzone w Browarze Warmia i trafi na krany już niedługo. 

W serwowanym piwie poszukajcie następujących cech:

Barwa: ciemno brązowa do czarnej

Aromat: Delikatny aromat palonego zboża wraz z kawowymi i/albo czekoladowymi nutami. Wyczuwalne mogą być również kremowa słodycz oraz niewielkie ilości nut owocowych. Nie uświadczymy w tym piwie aromatów pochodzących od chmielu.

Smak: Prym wiodą nuty palone i słodowe. Prezentowane piwo będzie słodkie, goryczka chmielowa na poziomie niskim do umiarkowanej. Piwo powinno zachować balans między palonością zbożową i słodyczą. Piwo będzie treściwe i pełne w smaku.

Goryczka: niska

Alkohol: 4 – 8%

 

Uczestnicy

W finale zobaczymy trzech piwowarów. Walczyć ze sobą będą Daniel Kuciński oraz duet Dawid Magun i Mateusz Orłowski, czyli zwycięzcy bitew półfinałowych.

 

Atrakcje i doświadczenia

Jesień to również czas owoców, głównie jabłek z których w domowych warunkach można przygotować wyśmienite przetwory. W ostatniej odsłonie bitew postanowiliśmy przybliżyć Wam wszystkim proces powstawania domowego cydru. Oczywiście mamy w naszym oddziale specjalistę cydrów. Z pewności na żywo usłyszymy

„Cześć tu Jerzy!”

Jerzy – czyli czołowy przedstawiciel olsztyńskiej vlogosfery, autor kanału Sok z Jednorożca  przedstawi nam swój autorski sposób na przygotowanie cydru dla leniuszków.

Nie zabraknie szkolenia sensorycznego z kolejnej ciekawej cechy piwa, konkursów, opowieści i dobrej zabawy.

Zabierajcie więc znajomych i przybywajcie!

 

Podziękowania

Serdeczne podziękowania ślemy do instytucji i firm, które wspierają nasze piwne potyczki. To dzięki nim jesteśmy w stanie realizować je w obecnej skali.

Browar WarmiaAFB - sklep z akcesoriamićwiartka - sklep z piwemELWOJ - szkoła jazdyFlavorActive - próbki sensoryczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.