Warmińskie PiwoWARy – Łukasz Mila

lukasz_mila

Łukasz Mila jest pierwszym piwowarem, którego sylwetkę prezentujemy przed nadchodzącą czwartkową bitwą piwowarów w kategorii piwa wędzone. Jego przygoda z piwem rozpoczęła się jakiś czasu temu, oczywiście nie od warzenia, ale od picia 🙂 Jakość  koncernowych produktów spowodowała że zaczął szukać czegoś więcej. Poszukując piwa z „duszą” trafił na internetowe forum browar.biz. Ogromnym zaskoczeniem było dla niego to, że piwo można zrobić samemu w domu. I tak jesienią 2012 roku, czyli trochę ponad 3 lata temu rozpoczęła się jego przygoda z domowym warzeniem.

Z wykształcenia inżynier geodeta, zawodowo od 3 miesięcy młodszy piwowar w Browarze Zamkowy Młyn. Mimo pracy w browarze nie zrezygnował z warzenia w domu, które sprawia mu nadal wiele przyjemności. Jego drugą równie ważną pasją jest kolej i wszelkie sprawy z nią związane. Najbardziej lubi stouty, portery, różne odmiany IPA, bittery, ale także klasyczne niemieckie lagery. Zdobywca III miejsca w kategorii „Rosanke” na I Warmińskim Konkursie Piw Domowych.

3 thoughts on “Warmińskie PiwoWARy – Łukasz Mila

  1. Brawo Łukasz!!! Jesteś wszechstronny, masz zawód wyuczony, wykonywany i pasję od dziecka (kolej). Gratuluję i trzymam kciuki. To miłe czytać takie słowa o swoim chrześniaku. Jesteś dumą całej rodziny. Tak trzymaj!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *