Warmińskie PiwoWARy – Artur Kamiński

artur kaminski

Ostatnim piwowarem, który weźmie udział w pierwszej potyczce Warmińskich Bitew Piwnych jest – Artur Kamiński.

Artur warzy piwo od 2013 roku i podobnie jak większość piwowarów zaczynał warzyć oglądając filmy na youtube, a szczególnie pomocne były filmy z blogu Tomka Kopyra. Piwem – jego historią i wszystkim co go dotyczy, interesuje się jednak od dłuższego czasu. Od 2013 roku Artur jest Certyfikowanym Sędzią Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych oraz wiceprezesem Warmińsko-Mazurskiego oddziału PSPD. Jak sam mówi „piwo to napój niezwykły, który towarzyszy ludzkości od początku cywilizacji, stąd powinno się do niego odpowiednio podchodzić i traktować, więc zawsze chętnie o nim opowiadam„.

Jego ulubione style piwne? Klasyczne brytyjskie bittery, ale, stouty i portery angielskie, czyli bardzo sesyjne i pijalne piwa. Jak przyznaje jest już trochę zmęczony amerykańskimi chmielami, amerykańską rewolucją i z chęcią poszukuje starych klasycznych oraz historycznych piw. Oczywiście dobra AIPA jest także zawsze mile widziana, tak samo jak przedstawiciele mocnych gatunków RIS, Porter Bałtycki i Barleywine 🙂

W domu warzenie zaczynał – pewnie jak większość – w garnku na kuchence, ale od ponad roku regularnie warzy już na samodzielnie zbudowanej instalacji HERMS o jednorazowym wybiciu 50L. Ciągle coś eksperymentuje i marzy, aby w pewnym momencie sprofesjonalizować swoje hobby.

One thought on “Warmińskie PiwoWARy – Artur Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *