Eksperyment z Browaru Kormoran – Porter Warmiński z dodatkiem wiśni – BlitzKRIEK.

foto Paweł Morawski

 

Wczoraj w pubie Pijana Czapla olsztyniacy mieli okazję spróbować eksperymentalnej warki Porteru Warmińskiego (Browar Kormoran) z dodatkiem soku, a właściwie pulpy wiśniowej. Nie ma co ukrywać eksperyment ten przypadł nam bardzo do gustu.

🍻Kilka słów o tym jakże ciekawym piwie:
Cyferkowo jest to Porter Warmiński: 21 Blg i 9% alkoholu jednak w tym przypadku Browar Kormoran dodał tajemniczy składnik X 😊 czyli naturalny sok wiśniowy w postaci pulpy.

🍻Z rozmów w kuluarach dowiedzieliśmy się, iż wiśnia została dodana do piwa na ostatni miesiąc leżakowania.

🍻Musimy przyznać, iż jest to bardzo ciekawe połączenie. Piwo zyskało na pijalności dzięki lekkiej owocowej kwasowości. Po ogrzaniu świetnie czuć lekką kawę i czekoladki z likierem wiśniowym. Równocześnie nie czuć mocy i ciężaru porteru bałtyckiego. Jak przyznają piwowarzy z Browaru Kormoran zależało im na tym, aby zrobić piwo, które będzie miało charakter porteru, ale i pijalność piw kwaśnych – ale bez zakwaszania.

🍻Wiemy doskonale, że sesyjność w porterze może być bardzo zgubna jednak jesteśmy gotowi na ryzyko 😃

Liczymy na to, że będziemy jeszcze kiedyś mieli okazję wypłynąć na piwne wody dzięki naszym olsztyńskim Ptakom Wodnym z Pijana Czapla i takie warki eksperymentalne będą pojawiać się częściej.

P.S.
Piwo jest jeszcze dostępne na kranie w pubie. Dodatkowo możecie także spróbować beczkowej wersji piwa 1 na 100, które również jest wyśmienite i jest zupełnie innym, pełniejszym piwem, niż to co mamy zazwyczaj w butelkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *