Piotr Starowicz – prezentacja piwowara – S03E01 – Warmińskie PiwoWARy

Trzecim piwowarem domowym, którego interpretację stylu Lite APA będziecie mogli poznać jest znany już nam wszystkim – Piotr Starowicz (Browar Domowy MEZOZOIK). 

Rodowity olsztyniak, piwowarstwem zaczął interesować się na II roku studiów na kierunku biotechnologia. Wtedy też po raz pierwszy uwarzył piwo w ramach ćwiczeń z przedmiotu technologia fermentacji. W minibrowarze uczelnianym zdobywał swoje pierwsze doświadczenia piwowarskie, a praktyki studenckie odbywał w Browarze Kormoran. Od czerwca 2013 roku warzy piwo w domu na własnym sprzęcie, a na swoim koncie ma obecnie 78 warek w 51 różnych stylach. Lubi piwa kwaśne typu lambic, piwa nietypowe, nowofalowe z rzadko spotykanymi dodatkami oraz mocno chmielone style zwłaszcza z chmielami rodem z półkuli południowej. Mając na swoim koncie style takie jak Southern Saison z werbeną cytrynową i aframonem, pale ale z użyciem chmielu z RPA czy Majerankowa Hybrydowa Wit IPA stale powiększa swój warsztat piwowarski.

Na co dzień jest doktorantem na wydziale Nauki o Żywności, a doktorat robi właśnie z tematu piwnego, zajmując się prozdrowotnymi właściwościami białek z jęczmienia browarnego. W artykułach naukowych i na konferencjach przekonuje ludzi, że piwo (dobrej jakości) może być zdrowe. Prywatnie jest też tancerzem i instruktorem tańca towarzyskiego w klubie „Muza Dance”. Oprócz piwowarstwa interesuje się paleobiologią, a obie pasje łączy nazywając swoje piwa nazwami rodzajowymi dinozaurów (takimi jak APAtosaurus – APA, Antarctosaurus – Southern Saison czy T-rex – Barleywine).

Piotr jest też zapalonym graczem w gry z cyklu Heroes of Might and Magic oraz miłośnikiem literatury i filmów fantasy.

Zapraszamy na naszą bitwę w czwartek o godz. 19:00 do Browaru Warmia. Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *