Kwietniowe spotkanie piwowarów domowych!

 

 

 

 

Kwietniowe spotkanie piwowarów domowychporter_bez_tla

W kwietniu nasze comiesięczne spotkanie piwowarów domowych odbędzie się jak zazwyczaj w trzecią sobotę miesiąca, czyli 18 kwietnia. Godzina i miejsce spotkania standardowo, czyli 18:00, Browarnia Stara Warszawska w piwnicy lokalu.

Tematem przewodnim spotkania będą portery. Piwa charakteryzujące się ciemną barwą, różną mocą alkoholową i poziomem natężenia aromatów kawowych, czekoladowych i palonych. Będzie okazja do spróbowania brown porterów i porterów bałtyckich uwarzonych przez piwowarów domowych oraz Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie.

Przeprowadzimy również degustację porównawczą brown porteru domowego uwarzonego w jednej warce o wybiciu 45 litrów, fermentowanego w identycznych warunkach w dwóch fermentorach, ale zaszczepionego dwoma różnymi rodzajami drożdży: suchymi S-04 oraz płynnymi FM-13. Test ten będzie świetną okazją do sprawdzenia, jak drożdże suche i płynne zmieniają charakter piwa.

Oczywiście będzie także okazja, do spróbowania innych piw warzonych przez piwowarów domowych. Przybywajcie i zabierzcie ze sobą swoje domowe piwa!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich piwowarów oraz fanów dobrego piwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *