Michał Pietrusewicz – prezentacja piwowara

michal_pietrusewicz

W dniu dzisiejszym przedstawiamy Wam kolejnego piwowara domowego, który weźmie udział w czwartkowej bitwie piwnej z cyklu Warmińskie PiwoWARy. Pojedynkowym piwem będzie angielski styl Bitter.

Michał piwem rzemieślniczym zaczął interesować się w 2011 roku gdy szukał alternatywy dla szkockiej whisky pachnącej torfem. Droga do piw rzemieślniczych i zarazem domowych była długa. Prowadziła przez piwa zagraniczne, piwa z gatunku porter, miody, wina, nalewki, a nawet absynt. Piwem, które Michał uznaje za przełomowe jest black IPA „Nosferatu” z browaru „Raduga”, ten smak popchnął Michała w świat piw rzemieślniczych. Nowa pasja zrodziła się ze zdobywania głębszej wiedzy o piwie, pochodzącej z książek, Internetu oraz od kolegi, który wcześniej zainteresował się tematem piwowarstwa. Pierwsze warzenie piwa w domu było skokiem na głęboką wodę, razem z kolegą uwarzył RIS’a 27 ˚BLG – dla mniej wtajemniczonych jest to jeden z najtrudniejszych styli piwnych do uwarzenia w domu i zarazem jedno z piw o najwyższej zawartości alkoholu.

Obecnie ulubionymi stylami Michała są RISy, Barley Wine’y, Black IPY, Portery, torfowe Stouty, a ostatnio też odmiany kwaśne. Jego wachlarz zainteresowań wciąż się poszerza. Najstarszą pasją Michała jest szeroko pojęta fantastyka, oprócz niej należy także wymienić książki, film, muzyka, technika audio, materiałoznawstwo, nowe technologie, oraz gry karciane, planszowe i komputerowe.

Zawodowo zajmuje się projektowaniem maszyn dużych i małych służących do produkcji opon. Michał jest także członkiem PSPD od stycznia 2016. Piwo, które Michał prezentuje w bitwie piwnej jest jego pierwszym samodzielnie uwarzonym.

Jak smakuje piwo Michała będziecie mogli poznać w czwartek o godz. 19:00 w Browarze Warmia – serdecznie zapraszamy!

One thought on “Michał Pietrusewicz – prezentacja piwowara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.